• Çar. Tem 24th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

TÜRSAB Turizmi Şahlandırmaya Kilitlendi

ByYilmaz Parlar

Kas 1, 2021

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’ni, 25 Ekim 2021 Pazartesi günü Genel Merkezlerinde Basına açıkladı.

Seyahatin daha az zaman alması ve giderek daha ucuz hale gelmesi ile turizm hareketlerin yoğunluğu verimli potansiyeliyle, turizm  dünyadaki en önemli ekonomi sektörlerinden biri haline gelmiştir.

Turizm hareketlerinin başlangıcından itibaren topluluk yapılarındaki bazı değişikliklerde ortaya çıkan, farklı girdiler ve karşılıklı etkileşimlerle karşılaşılmıştır.

1972 yılından günümüze kadar, ülke turizm değerlerini dünyaya tanıtan, Ülkeye turist giriş akışı sağlıyan, Turizm sektörün köklü örgütü TÜRSAB, TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’ni hayata geçirmek, sürdürmek, dolayısıyla misyonundaki doruk noktalara ülke turizmini yükseltmek hedefine kilitlendi.

Konferanslar, seminerler, sempozyumlar panellerle ortak akılla çalıştay havasında gerçekleşecek olan Antalya TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi, turizmdeki güçlü rekabetde avantaj sağlıyacak çözümler arıyacak.

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin basın toplantısına; TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, HotelRunner’ın Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak, Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz  katıldılar.

.Kongremizi, ‘İletişim-Eğitim-Dayanışma’ mottosuyla gelenekselleştirmek istiyoruz.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, ‘‘1 buçuk yıllık bir pandemi döneminden geçtik. Dünya turizminde seyahat rakamları 1,5 milyardan 400 milyonlara düştü. Kısıtlamaların kalkmasıyla beraber turizm hareketi başladı. Tüm dünyayı turizmde yeni bir dönem bekliyor. Artık rekabet fiyat odaklı olmayacak. Hijyen ve sağlık odaklı olacak. Doğa turizmine daha fazla önem verilecek. Yakın çevreye turizm hareketinin artacağı öngörülüyor. Bireysel turizm de aynı şekilde. Gerçek şu ki, bizi daha farklı bir dönem bekliyor. Biz de sektörün köklü kuruluşu olarak bu konuda bir kongre düzenlemeye karar verdik. Burada ortak akıl ile turizmin tüm taraflarıyla birlikte tüm konuları masaya yatırma kararı verdik. Kongrenin genel olarak turizme çok faydalı olacağına inanıyoruz. İletişim-Eğitim-Dayanışma mottosuyla bu yıldan sonra her sene geleneksel olarak düzenlemek istiyoruz. Kongrede turizm yatırımcıları, kamu yetkilileri ve birlik başkanlarının da konuşmacı olarak katılacağı oturumlar düzenlenecek. Türkiye turizminin büyük pazarlarından Hollanda, Rusya ve Almanya gibi ülkelerin seyahat acentaları birliklerinin başkanları ile oturumlar düzenlenecek. Havayolları ve acenta ilişkileri ile marka ve iletişim stratejileri gibi birçok alanda çalışmaların yanı sıra yurdumuzun dört bir köşesindeki turizmciler için tanışma ve paylaşma etkinliklerimiz olacak. Ülkemizin çok değerli akademisyenleri ve gazetecilerinin de katılımlarıyla eğitimlerimiz olacak. Kongrenin ilk gününde erken rezervasyon kampanyasını da başlatacağız. Kısacası birlik ve beraberlik içerisinde sektörümüzü hak ettiği noktaya dayanışma ile taşıyacağız.’’ dedi.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, ‘‘Seyahat acentalarımızla daha sık bir araya gelmek ve sorunlarımıza çözüm üretecek ortamlar oluşturmak istiyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya’nın önderliğinde, değerli sponsorlarımızın ve basın mensuplarının destekleriyle sektörümüze ve seyahat acentalarımıza yeni fırsatlar üretecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.’’ cümleleriyle ulusal ve yerel basını kongreye davet etti.

Bu organizasyona katılmak aldığımız en hızlı kararlardan biriydi.

Kongrenin ana sponsorlarından HotelRunner’ın Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak, ‘‘Bu organizasyona katılmak aldığımız en hızlı kararlardan biriydi. HotelRunner olarak 10 yıldır Türkiye’de konaklama perspektifindeki tecrübemizi yeni değerler katarak dijitalleştiriyoruz. Bu noktada işin son bacağı olan seyahat acentaları için de aynı şekilde dijitalleşmenin gerekliliğine inanıyoruz. TÜRSAB ile birlikte bu kongre gibi daha birçok kapsamlı projeye imza atmak istiyoruz. Seyahat acentalarıyla daha hızlı ve efektif bir çalışma prensibiyle dijital envanter sistemi oluşturduk. Bu hem otellere hem de seyahat acentalarına büyük faydalar sağladı. Düzenlenecek bu kongrenin de hem oteller hem de seyahat acentaları için çok faydalı olacağına inanıyorum.’’ cümleleriyle otelcilik, dijital konaklama servisleri ve seyahat acentaları arasındaki dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Değişen tercihleri ve karşılıklı ihtiyaçlarımızı sorgulayabileceğimiz bir ortamın yaratılması gerçekten önemli.

Kongrenin bir diğer ana sponsoru olan Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz da değerlendirmelerde bulundu.

Yılmaz, ‘‘Değişen tercihleri ve karşılıklı ihtiyaçlarımızı sorgulayabileceğimiz bir ortamın yaratılması gerçekten önemli. Bunun için TÜRSAB’a teşekkür ediyoruz. Turizm ve seyahat, günlük hayatımızın bir parçası. Sadece turizm profesyonelleri için değil dışarıdan gelen insanlar için de çok ilgi çekici bir kongre olacak. Biz, sektörümüze değer katacak bu kongrenin kalıcı ve sürekli olmasını diliyor, desteklerimizi devam ettireceğimizi dile getiriyorum.’’ dedi.

Sadece seyahat acentacılığının 25 farklı konusu var.

Kongre hakkında son olarak TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, ‘‘Akademisyenlerin de yer aldığı bir panellerimiz var. Önümüzdeki yıllarda kongrenin bir salonunu tamamen akademisyenlere ayırıp akademik camianın hazırlayacağı bildirgelerden daha fazla faydalanmak istiyoruz. Sadece seyahat acentacılığı mesleğinin 25 farklı konusu var. Kongremize konuk olacak uluslararası turizm profesyonelleri ile birlikte sektörümüzdeki hareketlendirmeyi geçe bırakmak istemiyoruz.’’ cümlelerini kurdu.

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi ardından düzenlenen her panel sonrası hazırlanacak sonuç bildirgeleri ve kongre bildiri kitabının tüm sektörle paylaşılacağı ifade edildi.

yilmazparlaar@yahoo.com


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457
4 thoughts on “TÜRSAB Turizmi Şahlandırmaya Kilitlendi”

Bir cevap yazın