• Çar. Haz 19th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

 HO-RE-CA fuarında ANFAŞ’ın Sürdürebilir Başarısı

ByYilmaz Parlar

Ara 4, 2021

Fuar sergi alanları, noktalarında yer alan firmaları her zaman Pazar geliştirme altyapısının en önemli parçası olmuştur ve olmaya devam etmektedir.


Covid-19 salgınının neden olduğu endüstri bunalımı ile karşı karşıya kalan endüstrinin en destekleyici ortağı olarak, ANFAŞ işletmeler arasındaki bağlantıları yeniden kurmak ve zorlu bir pazarı yeniden başlatmak için yeni ürünler, trendler ve yeniliklerle HORECA fuarında karşımıza çıkıyor.

Başkanlığını Ekonomi gazeteciler Dernek Başkanı Celal Toprak’ın Yaptığı Güvenilir ürün Platformu desteğiyle, Yönetim kurul Başkanlığını Yapan ANFAŞ Uluslararası Fuarcılık 02 Aralık 2021 Perşembe günü Taksim Point Hotelde Basın Toplantısı düzenlediler.

Gerçekleşen Basın toplantsı Moderatör Celal Toprak herzamaki dinamik yönetdiği hiperaktif geçen toplantıda ANFAŞ’ın Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’yla birleştirdiğini, Sürdürebilir Başarı mükemmelliği kutlamaya layık olduğu anlamında sözleriyle başladı.

Başkan Toprak Fuarların sadece bir kaynak bulma platformu sağlamakla kalmadığını, aynı zamanda yeni fikirler ve trendler için bir üreme alanı olarak hizmet etdiğini, dünya çapında birçok yarışma, eğitim konferansı ve aranan endüstri profesyonelleri ve derneklerin ev sahipliğinde interaktif seminerler sunduğunu dile getirdi.

ANFAŞ Yönetim Kurul Başkanı Ali Bıdı, “18 – 21 Ocak 2022 tarihleri arasında eş zamanlı olarak gerçekleştireceğimiz 32. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 28. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nı pandemiye rağmen 600’ün üzerinde katılımcı firma, 3.000’in üzerinde marka ve 50.000’in üzerinde ziyaretçi ile gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Mal ve hizmetlerini tanıtmak için ve uluslararası kongre, sergi, fuar ve diğer etkinliklere katılan yeni pazarlara girmelerine yardım eden girişimcilere ve Fuar Organizasyonuna sübvansiyonlar tahsis edilmeli gereğini açıklayan Bıdı,

“Sektöründe yer edinen firmaların en doğru satın alma yetkilileri ve heyetleriyle buluşmaları için ekibimiz ve tüm paydaşlarımız yoğun bir çalışma gerçekleştirdi diyen Ali Bıdı “bu yıl Ticaret Bakanlığımıza 39 ülkeden alım heyeti için başvuruda bulunduk. Bununla birlikte yurt içi ve yurt dışından birçok kurum ve acentelerle ortak çalışmalar yürüttük. Bu çalışmalar sonucunda 70’den fazla ülkeden ziyaretçiyi fuarımızda ağırlayacağımıza inanıyoruz.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda ihtisas komisyon başkanı Ahmet özer, ANFAŞ fuarcılık hakkında her zaman olduğu gibi çok çeşitli yiyecek ve içecekler, ekipman ve ağırlama malzemelerinin yer alacağı en iyi endüstri fuarı olarak kendini kanıtlamıştır. Katılımcı profili, üretimden paketlemeye kadar uzanan uluslararası ürünleri, ve Hotel ekipmanlarının tamamı  sergilendiğinden  ziyaretcilere iyi bir  deneyimi bırakıyor. Yeme içme, konaklama ve mobilya sektörlerinde dünyanın önde gelen liderleriyle tanışma fırsatı verdiği anlamda konuşmasını yaptı. 

Anfaş Genel Müdür Yardımcısı Şeniz Yılmaz ise “ilk defa fuarımızda vegan ürünler bölümü olacak. Ayrıca firmaların inovatif ürünleri için de alan ayırdık. Vegan yaşam tarzı için en büyük uluslararası fuar organizasyonu olan Alman kökenli VeggieWorld (Dortmund Messe) resmi partneri DTFOOD ile gerçekleştirdiğimiz birliktelik doğrultusunda 28. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda “Vegan, Vejeteryan ve Glutensiz Ürünler Marketi” kurulmasını sağlayacağız. Ayrıca yurt içinden ve başta Almanya olmak üzere tüm dünyadan vegan ve vejeteryan ürünlere ilgisi olan ziyaretçilerin fuara katılımı için ortak çalışmalar yapacağız.” dedi.

Basın mensuplarının soruların cevaplandırılması ve  toplantıya katılan sektörün temsilcilerinin katkılarıyla toplantı son buldu.

 yilmazparlar@yahoo.com


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457

Bir cevap yazın