• Çar. Tem 24th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

Tekirdağ Köftesi ve Tekirdağ Karpuz Dondurması

ByYilmaz Parlar

Ağu 6, 2023

Tekirdağ Köftesi kadar Tekirdağ Karpuz Dondurmasıylada anılacak.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesince düzenlenen, “Ferhadanlı Karpuz Festivale” dinamik bir destek veren  Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu (AGAFED) festival için yaptığı ürünler arasında bulunan Tekirdağ Karpuz Dondurması şehrin yeni markası oluyor.

Ürünün isim babası Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu (AGAFED) Başkanı Ahmet Karaman,çok ilgi gören Karpuz Dondurmasını yeni bir marka olarak gündeme getirdi.

Yaptığı konuşmasında da Karpuz Dondurmasının marka niteliğini vurguladı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesince düzenlenen, “Ferhadanlı Karpuz Festivale” katılan Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu (AGAFED) üyeleri aşçılar önce Belediye tarafından Özcanlar Restaurantda ağırlandılar. 

Tekirdağ köftesini çok uzun yıllar öncesinden müşterilerinin beğenisine sunan Özcanlar Restaurant köfte lezzetin doruğunu yakalamış. Gerek Trakya çorbalarıyla gerekse köfte ve özel Tekirdağ tatlısı Aşçılardan tam not aldı. 

Fabrikada hazırlanan köfteler kendi restaurantlarına servis ediliyor. Kömür ateşinde pişirme özelliklerine uygun ızgara ediliyor.

Toplu aile fotodan sonra Festival alanına hareket eden AGAFED üyeleri Festival son hazırlıklarını tamamlıyarak fedakarca zaman sınırı olmadan gastronomi sevgisiyle festivale renk katdılar.

yilmazparlar@yahoo.com