• Çar. Haz 19th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

Skal İstanbul Pera Müzede

ByYilmaz Parlar

May 25, 2022

Uluslararası Müzeler Haftası nedeniyle duyarlılık gösteren Skal International İstanbul Kulübü aylık toplantısını Pera Müzede yaptı

Başlıca rolü tarihin korunması olan Müzeler başarı öyküsüdür. Milyonlarca uluslararası ve yerli ziyaretçiyi çekerek turizminin başarısında çok önemli bir rol oynuyorlar. 

Kayıtlı tarihte bilinen ilk müze, MÖ 3. yüzyılda İskenderiye’de açıldı. O zamandan beri müzeler uzun bir yol kat etti ve insanlık tarihinin tüm kalıntılarını hazine ve depolamaktan sorumlu oldular.

Müze, eğitim alanında birinci derecede önemli bir yere sahiptir. Doğru kültürel eğitim ve farkındalık olmadan her eğitim eksik kalır ve müzelerin bu konuda yadsınamaz bir rolü vardır. 

Turizm elitlerini bünyesinde bulunduran Skal International İstanbul Kulübü, Uluslararası Müzeler Haftası’nı Pera Müzesi’ndeki bir etkinlikle kutladı. 

İspanya Ticaret Ateşesi Ignacio Enriquez Amilibia, Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen, MNG Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Emir Akın, USDF Asbaşkanı Orhon Atameriç, Skal Antalya Başkanı Uğursal Uğur ve İstanbul Rehberler Odası Başkanı Özgür Özaltun’un da katıldığı toplantıda Mustafa D. Yalçın konukları tanıtdı. Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Can Arınel’i açılış konuşması için davet etdi.

Skal İstanbul Başkanı Can Arınel “Hem Müzeler Haftası’nı hem de 2 yıl boyunca tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiyi geride bırakışımızı anlamlı bir etkinlikle kutlayalım istedik. Bundan sonra turizm sektörünün gelişimi için tüm dünyadaki insanların sağlıkla ve güvenle seyahat edebilmeleri son derece önemli. Bu nedenle kötü günleri atlatmanın mutluğunu yaşıyoruz.” dedi.    

Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Can Arınel ve Yönetim Kurulu üyeleri Selma Tatar, Mustafa D. Yalçın, Meltem Tepeler, Seyhan Ayel, Atilla Acet, Hakan Babila, Tezcan Özdemir, Tülay Salihoğlu, Bozkurt Atabek, Günnur Diker SKAL rituelini gerçeklerştirdi.

Pera ruhunu yaşatan kulüp üyelerinin kıyafetleri ve aksesuarları son derece zarif ve şıkdı.

Sergi küratörlerin Pera Müzesi’nde seçkin eserlerin muhteşem sunusunu, öykülerini üyeler büyük zevkle dinlediler eserler hakkında bilgilendiler.

Müze sonrası Büşra Kalfa’’nın eşsiz piyano resitaliyle gece daha da renklendi. Yönetim Kurul üyesi Meltem Tepeler’in zengin repertuarından birkaç seçkin şarkısına kulüp üyeleride eşlik ederek sıcak samimi atmosferde turizm konulu sohbetlerle toplantı sona erdi.

yilmazparlar@yahoo.com

Skal İstanbul Pera Müzede


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457
One thought on “Skal İstanbul Pera Müzede”

Bir cevap yazın