• Çar. Haz 19th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

Derinlikler Tülin Kaynak

ByYilmaz Parlar

May 18, 2022

Resimlerine geniş bir perspektiften bakıldığında temelde bir yapının veya yapıların bozumu göze çarpan sanatçı, yaşamda hissetmenin derinliğine dokunmaktadır..

“Derinlikler, temelde insanın çelişkilerle dolu bir doğaya sahip olduğuna odaklanmaktadır. İnsanın sürekli bir forma, biçime zorlanmasının; kültürden ve akıldan gelen bütün baskılara karşı direnen bir iç dünyası olduğuna inanmaktadır. Hiç durmaksızın akan yaşamda bedende ve zihninde birikmiş türlü yabancılaşma etkilerini parçalamanın yollarını renklerin ve çizgilerin rehberliğinde aramaktadır.”  Soyuta olan ilgisi ve bilinmezlik merakı olan Sanatcı Tülin Kaynak böyle ifade ediyor eserlerini

Küratörlüğünü Mahmut Wenda Koyuncu’nun,  sergi ve sanat danışmanlığını Ayşem Tezvaran’ın yaptığı Sanatcı Tülin Kaynak’ın 15 Temmuz 2022 tarihine kadar sürecek kişisel sergisi, Sultanahmet’deki tarihi mekanlarından Binbirdirek Sarnıcı’nda izleyici ile buluştu.

Sanatçı Tülin Kaynak ile yaptığımız kısa söyleşide sanatcı; “İnsanın kendini anlatması zor. Hele görsel sanatçıysa. Görsel sanatçı için yazmak zordur. Eserleri ile kendini anlatır. Ben resimlerimi bugüne kadar olan bilgi birikimim ve duygularımla yapıyorum. 

Umut ve sevgi ile…. Yaşantımızda umut olmasa hayatımızı sürdürmemiz imkânsızlaşırdı. 

Resimlerimde bazen bir minik köşede de olsa umut vardır. Yaşantımızda mutlu ve mutsuz anlar vardır. Mutluluğun hayatımızda küçük anları olduğunu düşünüyorum. Hayatta hiçbir şey sürekli değil. Olumsuzluklar ise yaşantımızda ve çevremizde fazla miktarda. Ama umut ve sevgi. Bunlar var ve bizi ayakta tutuyor. Resimlerimi sevgi ile üretiyorum. Beynimdeki resmi tuvale dökmek için çalışıyorum. Derine daha derine…. Adım, adım… Sonra diyorum belki bir sonraki tuvalde. Hayatım böyle devam ediyor.” Şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

yilmazparlar@yahoo.com 


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457
2 thoughts on “Derinlikler Tülin Kaynak”

Bir cevap yazın