• Per. Haz 20th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

Turizm Amiral Gemisi SKAL Gurur Gecesi

ByYilmaz Parlar

Haz 27, 2022

SKAL International İstanbul Kulübü, 66. yıl dönümü “Gurur Balosu”

 


Türkiye turizmin evrimini belirleyen faktörlerde büyük payı olan  SKAL International İstanbul Kulübü üyelerine, vefasını gösterirken 66. Kuruluş Yıldönümününde birliktelik sergilendi.

Turizm sektöründe en güvenilir ses, SKAL International İstanbul Kulübü, kuruluşunun 66. yıl dönümünde, SKAL International Dünya Başkanı Burçin Türkkan başta olmak üzere, Geçmiş dönem Dünya Başkanları Hülya Aslantaş, Salih Çene’nin katıldığı “Gurur Balosu” JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea’da gerçekleşti.

SKAL International Dünya Başkanı ve Geçmiş Dönem Dünya Başkanları, SKAL Federasyonları Yönetim Kurulu ve Türkiye’deki SKAL Kulüplerinin Başkanları, SKAL İnternational PR Direktörü Annette Cardenas, SKAL İstanbul Kulübü Başkanı Can Arınel ve Yönetim Kurulu’nun birlikteliği ile Geleneksel Ritueli ile başlayan

Gecede yönetim kurul üyesi Mustafa Devrim Yalçın konukları takdim etdi.

Dünya Başkanı Burçin Türkkan Konuşmasının en önemli manidar sözü “Atatürk’e minnet borçluyuz. Onun sayesinde Amerika’da yaşayan bir Türk kadını olarak sesimizi dünyaya duyuruyoruz” yoğun alkış aldı. 

SKAL İstanbul Kulübü Başkanı Can Arınel 66. yıl Gurur Balosunda yaptığı açılış konuşmasında; 66 yıldır, dostluk ve iyi niyeti ön plana alan sektörel ilişkiler geliştirilmesi için çalıştıklarını die getiren Başkan Arınel, 83 ülkede, 354 kulüp ve 15.000’i aşkın üyeyi kapsayan SKAL International çatısı altında, en büyük SKAL kulüplerinden biri olarak Türk ve dünya turizmi için hizmet vermekten onur duyduklarını belirtti. 

Can Arınel “Ülkemize güveniyor ve turizmin kültürler arası köprüleri kurarak, gelecekte de barış ve kardeşlik ortamını oluşturacağına inanıyoruz. Turizmin sadece ekonomik değer yaratarak değil, toplumun sosyal ve kültürel yapısına etkilerinin önemini de görüyor, ülkemizin yarınlarının güvencesi olduğunu her fırsatta vurguluyoruz.

SKAL International Kulübü, dünya turizm profesyonellerinin, küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı, uluslararası en yaygın ve en köklü turizm sivil toplum örgütüdür. Küresel çapta seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri bünyesinde toplayan dünyadaki tek organizasyondur. Misyonu; profesyonelliği, dostluklar ve liderlikle geliştirmek ve bu özelliği azami kullanarak “güvenilir ve sorumlu bir Turizm Endüstrisi” için çalışmaktır. Şeklinde SKAL Tarihini içine alan ufuk turu attıran konuşmasını sürdürdü.

SKALİTE Hakkında Can Arınel; 

SKALİTE ile sektöre yön veriyoruz

 

“SKAL International İstanbul, salt hacmi ile değil, gerçekleştirdiği yaratıcı projeleri ile faaliyetlerini aralıksız sürdürerek, Türk turizmine katkıda bulunmaktadır. SKAL International İstanbul, ilk kez 1998 yılında başlattığı SKALİTE “Turizmde Kalite” ödülleriyle turizme yeni bir yaklaşım kazandırmıştır. Bu alandaki çalışmaları kalite üzerine yoğunlaştırarak gelenekselleştirdiğimiz SKALİTE ödülleriyle her yıl düzenli olarak turizm profesyonellerinin başarılarını kutlamaya devam ediyoruz.  66 yıldır “barış ve dostluk için turizm” ana fikriyle çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz.”dedi

Gecede Yeni üyelerin yemin töreni de yapılarak, rozetleri takıldı. Gecenin sponsor olan JW Marriott İstanbul Marmara Sea Genel Müdürü Volkan Öztürkler, Artisan MGallery Genel Müdürü Bozkurt Atabek, İzzet Yakar Müzik Hizmetleri Yakar Allevici’ye teşekkür edildi. 

SKAL İstanbul 66. yıl pastası kesimiyle gece son buldu.

yilmazparlar@yahoo.com

Turizm Amiral Gemisi SKAL Gurur Gecesi