• Çar. Tem 24th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

Save Planet Earth Başkanı İmran Ali- Fidan Bağışı

ByYilmaz Parlar

Eki 18, 2021

 YABANCI İŞADAMINDAN FİDAN BAĞIŞI

Pakistan orijinli, İngiliz Doğumlu ve vatandaşı olan, Türkiye sevdalısı “Reach Technical” geri dönüşüm makineler üreten fabrika sahibi ve “Save Planet Earth” Başkanı  İmran Ali, Ülkemizde eş zamanlı olarak, sadece ağaçları değil yüreklerimizide yakan Orman yangınlarından Bodrum’a 5000 ağaç bağışında bulundu.


Dünyada iklim değişikliği ve değişkenliği, çevre ve hava kirliliği ve çölleşmeyle mücadele, toprak örtüsü ve toprağın korunması ve ağaçlandırmanın önemi bilinciyle Gezegenimizi Kurtaralım misyonu olan “Save Planet Earth” Başkanı İmran Ali, Bizim Dünyamız Vakfı Başkanı Kahraman Halisçelik koordinesinde, Gönüllü destekci Walton Hotelleri işletmecilerinden MK Taravel seyahat acentası olan Duayen turizmci Muammer Kaya ile Başkanlığını Gürol Yıldızın yaptığı, Türkiye Rugby Derneği sporcularla (SPE’nin Avrupa Rugby Şampiyonası’na sponsor olduğu Türk Rugby Takımı oyuncuları) Bodrum Belediyesi Basın Yayın Halkla ilişkiler Müdürü Kenan Apaydın, Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Mehmet Ali Bahar’ın da  hazır bulunduğu, Bodrum Belediyesinin Tarım kampına sembolik temsili fidanlarını diktiler. 

Bağış fidanların tamamı, Orman Bakanlığın planı dahilinde Bodrum’un yanan yerlerine kısa zaman içinde dikilecekler. 

SavePlanetEarth, Dünya Gezegenini Kurtar Simgesi, dünyayı kurtarmak için 10 yılda 1 milyar ağaç dikme hedefininde ötesine geçiyor. İyonizer ortam yaratmak, yeniden ağaçlandırma, yenilenebilir enerji üretimi, çevre temizliği ve karbon emisyonlarının genel küresel azaltılmasını kolaylaştırmayı amaçlıyorlar.

Uydu teknolojisini, jeo-uzamsal algoritmaları ve yapay zekayı kullanmak için devrim niteliğinde bir uygulama özelliği geliştiriyorlar. 

Uygun maliyetli, temiz, kanıtlanmış doğrulanmış ve kaynak ve enerji tüketimi düşük olarak sunulan bu ağaçlar, çok işlevli orman üretimine dahil edilebilir ve ayrıca sürdürülebilir orman yönetimi için ekonomik teşvikler sağlayabilirler.

Geri dönüştürmek için pek çok projeler geliştiren Reach technical sahibi Save Planet Earth Başkanı İmran Ali ve Bizim Dünyamız Vakfı başkanı kahraman Halisçelik  “Temiz Su, Temiz Toprak, Temiz Hava” felsefesiyle  iklim değişikliğiyle mücadele etmek amacıyla hareket ediyorlar.

Basın Yayın Halkla ilişkiler Müdürü Kenan Apaydın, Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Mehmet Ali Bahar Bodrum belediyesine ait olan Tarım kampı hakkında bilgiler verdiler, gerek üniversite öğrencileri, gerekse tarım çiftciler, üreticiler her türlü uygulamalı seminerlerin düzenlendiği bu tarım kampından yararlanabildiklerini söylediler. Geniş lavanta ekimli arazinin aromatik tarıma da geniş yer vereceklerini söylediler.

Yörük çadırları içerisnde, Bizim Dünyamız vakıf  Başkanı Kahraman Halisçelik Rugby şampiyona maçları  için gelen Çekya, Malta, Hollanda Rugby oyunculara İngilizce olarak kültürümüz hakkında bilgiler verdi. Bodrum Belediye personelince Bodrum limon esanslı kolanyalar ve Bodrum mandalina çayı ikramında bulundular.

Daha sonra el Milas halı işciliğiyle yapılan Etrim Halı tesisleri gezildi. Halı dokuyan zanatkarlardan dokuma hakkında meraklıları bilgi aldılar. 

yilmazparlar@yahoo.com


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457
3 thoughts on “Save Planet Earth Başkanı İmran Ali- Fidan Bağışı”
  1. … [Trackback]

    […] There you will find 66910 more Information to that Topic: parlarmedya.com/save-planet-earth-baskani-imran-ali-fidan-bagisi/ […]

Bir cevap yazın