• Per. Nis 25th, 2024

Sanatsal Avangard Acanthus

ByYilmaz Parlar

Şub 2, 2022

Türkiye Picasso’su olarak tanınan İsmet xBilen’in 74.Sergisine ev sahipliği yapan Acanthus Sanat Merkezi, sanatın çeşitli disiblinlerine erişimi sağlamak misyonuyla  ülkemizin turizm endüstrisinin temeli olarak hizmet veren, sanat ve kültür organizasyonu, merkezleri gibi bölgeyi tercih edilen bir turizm destinasyonu haline getirebilme ilkesini taşıyor.

Bizde diyoruz ki; Sanat Herkes içindir.

Sanat herkes içindir ve her yerdedir çünkü sanat iyileştirir.

Sanat merkezleri organizasyonları bir toplumda iş ve ekonomik büyümeyi teşvik eder. Sanata katılım, duygusal ve zihinsel sağlığı destekler ve bu da fiziksel sağlığı koruma yeteneğimizi besler. Sanat Merkezi programlarını topluluğumuzdaki herkese ulaştırmaya yönelik çabaları takdirle karşılıyoruz.

Yaratıcı insanlar, ekonominin inşasında ve sürdürülmesinde hayati bir rol oynarken yeniliği teşvik eder. Her yıl, kar amacı gütmeyen sanat ve kültür kuruluşları tek başına ulusal ekonomiye destek vererek finans pompalıyor.

Sanat temelli danstan derslere ve mesleki gelişim atölyelerine kadar, sanata ilgi duyan herkese sunduğu programlarla ve tarihi bezelerin iyileştirmesinde kullanılan malzemeleri bünyede bulunduran Acanthus Sanat Merkezi  kurucu ortaklarından Efe Remzi Bakırman ile kısa bir söyleşi gerçekleştiriyoruz.

Sanat merkezi hakkında Bakırman; “ Acanthus Sanata dair herşeyin içerisinde bulunduğu bir mekan.. Açılışı her ne kadar Pandemi’ye yakalanmış olsa da, kurulan hayallerden vazgeçilmemiş. İçerisinde, Sanatsal, Restorasyon ve konservasyon malzemelerinin satışının yapıldığı, aynı zamanda bu alanlarda workshoplar ve masterclass’ların düzenlendiği, içerisinde çok özel bir 3. Nesil Kafesi bulunan, Latin dans derslerinin verildiği aynı zamanda dans gecelerinin, jazz gecelerinin düzenlendiği, bir çok farklı etkinliğe evsahipliği yapan özel bir konsept.

Sanatsal, Restorasyon ve konservasyon alanında dünyanın en özel markalarını ve spesifik malzemelerini müşterilerine sunan bu konseptin içerisinde bir Art Galeri var.

Sanatçıların eserlerini sergileyebileceği mekana sahip bu konsept içerisinde, kahvenizi yudumlarken dersinizi bile çalışabileceğiniz alanlara sahip. Tabi Size eşlik eden müziği unutmamak gerek.” Şeklinde bilgi paylaşıyor. Ve ilave ediyor..Acanthus…Tek cümle ile özetlemek gerekirse “Sanata Dair Herşey”.

yilmazparlar@yahoo.com


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457
5 thoughts on “Sanatsal Avangard Acanthus”

Bir cevap yazın