• Per. Haz 20th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

Otel Odalarında Türk Hamamı

ByYilmaz Parlar

Eki 14, 2021


İstanbul’un en turistik semtlerinde Hotelleri bulunan Walton zincir hotellerden, yabancıların gözde yeri Pera’da, Walton Hotels Pera rezidans tarzında hizmet veriyor. Tüm odalar süit, modern mutfaklı, Türk hamam banyolu.

Geleneksel konaklama hizmetlerini otantik kültürel özelliklerle birleştirerek turistlere günlük yaşamlarına, Türk misafirperver özelliklerini yansıtarak katdıda bulunan Walton Zincir Hotelleri sahiplerinden MK Travel sayahat acenta sahibi engin turizm bilgi ve tecrübeleri olan Muammer Kaya ile Walton Hotels Pera‘yı gezdik.

Eski Türk Geleneksel Yatakların tarzını modern yansıtmayla, konforu sunan süit odaları, konaklayan misafirlere bavulsuz yaşamı sunuyor.

Odalarda jakuzili banyo haricinde Osmanlı İmparatorluğu’nun görkeminden kaynaklanan sonsuz zevke hitap eden gelin hamamı, sünnet hamamı, bayram hamamı, doğum hamamı, kır hamamı, damat, asker hamamı gibi eski geleneklerden beslenen, Türk hamamın oluşu kültürümüzü araştırma fırsatı ve ilhamı verecek olması çok takdir etdiğimiz taraf oldu. 

Ayrıca tarihi eski binalar için kullanım alanları bularak kültürel varlıkları daha iyi korumak ve rehabilite etmek gibi misyonları olan Walton Hotels Pera’yı yanlamasına genişletmekteler. Böylece özgün mimari ve tarihi dokusu olan bakımsız tarihi eski binalar yeni vücut bularak turizm hizmetine dahil edilmektedir.

Suit odalı rezidans tarzında konaklamanın ayrıcalıklarını sunduğu hotel niteliklerini taşıyan, pek çok yerli ve yabancı misafirler tarafından tercih edilen, konforun, huzurun bulunduğu Walton Hotels Pera’ın bir de sanat galerisi mevcut. Atölye tarzında hizmet veriyor. Aynı zamanda çok sanatcının eserlerine ev sahipliği yapıyor. 

Walton hotels Pera’ da yaşamanın altın kuralı, evinizde gibi hissetmeniz. Elbetde 7/24 saat Hotel hizmetini alarak.

yilmazparlar@yahoo.com 


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457

Bir cevap yazın