• Çar. Haz 19th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

Muse Contemporary Açıldı

ByYilmaz Parlar

Haz 10, 2021

Harika bir konumda olan Muse Contemporary,  Levent gibi İstanbul’un güzide bölgesindeki elit galerinin açılışı gerek ulusal kültüre gerekse uluslararası sanat hayatına katkı sağlıyabilecek.

Mükemmel stratejik düşünceyle  ve umut veren kararlıkla açılan, sanatı huzuru ilham eden, samimi dost atmosferli bu mekan; duayen ve genç kuşak fırça ustalarını, yetenekli heykel sanatcılarını, ayrı bir dünya olan her sanat insanını dolayısyla hayatın renklerini bir araya getirebilecek.

“Kontrast” sergisiyle  8 Haziran 2021 Salı günü sanatseverlere kapılarını açan Galerinin kurucusu ve direktörü, Ayşe Pınar Akalın önce musecontemporary.com’u dijital olarak hayata geçirmiş, ardından da Muse Contemporary Galeri’ile fiziksel olarak nitelikli program plan projeleriylede bütünlük kazandırmış. 

Sanatı hayatın eseri olarak sunmayı seçerek, Küçük yaşlardan itibaren sanata gönül veren Ayşe Pınar Akalın kültürel zenginliğini, aldığı yurt içi yurt dışı eğitimleriyle kendini geliştirmiş biri.  2013 yılından itibaren çağdaş sanat alanında çeşitli projelere imza atan, müze ve yabancı galerilere danışmanlık veren Akalın dijital ve fiziksel Muse Contemporary için yaptığımız söyleşide  “Bu iki kanalın birbirine alternatif olmadığını, farklı deneyimler sunduklarını düşünüyorum. Dijital dünya özellikle genç kuşaklar için vazgeçilmez. Öte yandan galeriler de sanatseverler için hem bir buluşma mekânı işlevi üstleniyor, hem de eserlerin önünde vakit geçirip onları daha derinden algılama fırsatı sunuyor. Muse Contemporary Galeri’nin nitelikli programlarla bölgenin sanatsal yaşamına canlılık getirmesini umuyorum.” şeklinde açıklamada bulunuyor.

Başarılı İş kadınlığı kadar sanat sevdalısı Leyla Alaton’a rastlıyoruz. Bir iş kadınının harika, bütünsel imajını her zaman yaratmayı bilen, kadınlara girişimcilik konusunda ilham perisi olan, idol, Gerçek bir iş kadını. Sanata sanatcıya sanat projelerine çok katkılarda bulunan Ruhunu insanlara açan eşsiz insanlarımızdan biri. Sanat aşığı Leyla Alaton’u bulunduğu departmanda görüntüledik.

Muse Contemporary Galeri sergi küratörü Sinan Polvan Sergi ismini “Üzüntü olmadan sevincin, umutsuzluk olmadan umudun, karanlık olmadan aydınlığın, kötü olmadan iyinin, hatta ölüm olmadan yaşamın anlamı olamaz. Zıtlık, yaratıcılıktaki bütüncül dengeyi oluşturduğundan tekdüzeliği ortadan kaldırır, sanat yapıtının heyecan verici, merak uyandırıcı, canlı, fark edilebilir, kışkırtıcı, çarpıcı olmasını sağlar. Zıtlıkları mükemmel bir uyum içinde dengeleyen ve yapıtı, yani ruhu oluşturan ise sanatçının kendisidir.” bu şekilde açıklıyor.

Sergide Ahmet Oran, Bilge Alkor, Cem Sağbil, Canan Savaş, Ebru Yılmaz Kale, Jeff Robb, Kemal Seyhan, Lithian Ricci, Mahmut Celayir, Mehrnoush Esmaeilpour, Nezih Çavuşoğlu, Rahşan Düren, Reka Nyari, Rohn Meijer, Sandra Cavdar, Sinan Polvan, Süha Derbent, Jake Michael Singer ve Wayne Maser  eserleriyle yer alıyor. 

Aydın Sokak No12 Kat 1 Levent adresinde bulıunan Muse Contemporary Galerideki sergi, salı- cumartesi 11:00-19:00 saatleri arasında 30 Eylül 2021 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

yilmazparlar@yahoo.com  

Muse Contemporary Açıldı

Harika bir konumda olan Muse Contemporary,  Levent gibi İstanbul’un güzide bölgesindeki elit galerinin açılışı gerek ulusal kültüre gerekse uluslararası sanat hayatına katkı sağlıyabilecek.


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457

Bir cevap yazın