• Per. May 23rd, 2024

Momentum Zirvesi 2023

ByYilmaz Parlar

Kas 9, 2023

 

Yenibiriş Momentum Zirvesi

Türkiye’nin önde gelen iş bulma platformlarından biri olan Yenibiriş, her yıl hazırladığı “Momentum Zirvesi” ile iş dünyasında önemli bir etkinliğe imza atdı.

Momentum Zirvesinde, İş dünyasındaki gelişmeler trendler, teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşüm gibi konular, zirvenin ana odak noktalarını oluşturdu.

Zirvede, iş dünyasının önde gelen isimleri bu konular üzerinde deneyimlerini ve edindikleri tecrübeleri paylaştı.

Panelde, değişim büyüme yöntemleri, inovasyon ve yeni iş modelleri gibi konular ele alındı.

Ayrıca başarılı girişimciler kendi deneyimlerini paylaşarak ilham verdiler. Momentum Zirvesi’nin bir diğer önemli bolümü ise kariyer ve iş olanakları fuarı oldu.

Bu fuar, iş arayanların işverenlerle doğrudan tanışması ve iş başvurularında bulunma fırsatı bulabileceği bir platform sundu.

“Geleceğin Teknolojilerinin Mesleklerimiz İçin Barındırdığı Fırsatlar” başlıklı bir sunum gerçekleştiren Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, “Geleceğin teknolojilerinin de merkezinde ‘insan’ olduğunun farkındayız. Her bir çalışanımızın kendi alanı dışındaki yenilikçi teknolojilere de belirli düzeyde vakıf olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Zirvede açılış konuşmalarının ardından düzenlenen ilk panel, Kemal Öztürk’ün moderatörlüğünde İGA İstanbul Havalimanı CEO Selahattin Bilgen, Bağımsız YK Üyesi ve Stratejik Danışman Selen Kocabaş ve Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhan Çetinsaya’nın katılımıyla gerçekleşen İş Dünyası ’24 Gündemi oldu. 

Panel içerisinde, geleceğe dair vizyonlar paylaşıldı. İstanbul Havalimanı’nın CEO’su Selahattin Bilgen, Değerli yönetici anlayışıyla fark yarattı. Birlikte büyüyeceklerinin planlarını gösterdi. Yenilikçi yaklaşımlar ve vizyon dolu düşünceler, zirvede paylaşıldı. Geleceği şekillendirecek projelere odaklı bilgiler paylaşıldı.

Günün ikinci panelinde ise CEO ’24 Gündemi ele alındı. Moderatörlüğünü Deniz Bayramoğlu’nun yaptığı panele ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, Avansas CEO’su Gary Fox ve Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya katılım gösterdi.

Momentum’24 Zirvesi’nde ilk günün son paneli Hakkı Alkan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Teknoloji ’24 Gündemi oldu. Panelin konuşmacıları arasında DHL Global Forwarding Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Direktörü Burak Ertuna, ICT Cloud Genel Müdürü İbrahim Edin ve Beymen Group Teknoloji ve Dijital Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı Reha Emekli yer aldı.

Yenibiriş’in yeni dijital platformu ‘Yenibiris Plus’ı, Momentum’24 Zirvesi’nde tanıttığı bir HR Super App olarak öne çıktı. Bu platform, motivasyon ve değer odaklı insan politikalarına tek bir yerden erişim sağlamayı amaçladı. 

Yenibiriş Yönetici Ortağı Uğur Karaboğa, “İnsan Kaynakları” birimini “Motivated and Valued Person” olarak tanımlayarak, platformlarının mobil altyapılar üzerinden 2024’ün ikinci yarısında hizmete gireceğini belirtti. Ayrıca, şirketin momentum kavramını iş stratejilerinde nasıl temel aldığını vurguladı.

Momentum’24 Zirvesi’nde Korn Ferry Onursal Başkanı Şerif Kaynar, günümüzde bir yetenek savaşı olduğunu ve şirketlerin İnsan Kaynakları’na daha fazla önem vermesi gerektiğini ifade etti. Zirve aynı zamanda ‘100 Yılın Değer Ödülleri’ törenine ev sahipliği yaparak çeşitli alanlarda başarı elde etmiş kişi ve kuruluşları ödüllendirdi.

yilmazparlar@yahoo.com

Momentum Zirvesi 2023