• Paz. Eyl 25th, 2022

EMITT 2022- 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

ByYilmaz Parlar

Şub 13, 2022

EMITT 2022 Başarılı Oldumu?

Niceliksel ve Niteliksel Değerlendirilirse; Etdiği zarardan şikayetci sektör umudu fuarda ararken aradığını buldumu? 

EMİTT 2022, Tanımına, misyonuna, vizyonuna uygunmu geçti.

Hyve Group tarafından organize edilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT; 9–12 Şubat 2022 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

İki yıl aradan sonra tekrar düzenlenen 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında gerçekleşti.

Türkiye’de şehirlerin, ilçelerin markalaşmasına ve yerli yabancı turistle buluşmasına ev sahipliği yapan turizm sektörünün dünyaya açılan en önemli kapısı şeklinde tanımı yapılan, 5 nci büyük fuar şeklinde ifade edilen EMİTT arzu edilen niceliksel -sayı açısından, diğer fuar katılımcılarına bakılırken çok-çok geride kaldığını görüyoruz… 

Niteliksel ilgi, ilgi çekecek inovatif stant tasarımı, iş hacmi, fuar katılımcıların yeterli içeriklere sahip olması vs…Ne yazık ki hayır…Hala Fuarcık bilinci yok. Organizasyon yabancıya teslim edilmesiyle fayda sağlandı mı, baltalandı mı?

Eğri oturalım, doğru düşünelim, doğru konuşalım…

Diyelim organizasyon yabancıda, fuar ülkemizde katılımcıların fuar tasarımlarına bakalım, ilgi çekiyormu yeterli içerikleri mevcutmu, stant görevlileri yeterli bilgi aktarabiliyorlar, müesseseyi, şirketi, ürünü yeterince anlatabiliyorlar mı?…

Elbetde hayır, şehir belediyeleri, ilçe belediyelerini bünyesine katarak markalaşmak için fırsat olan böylesine fuarlarda yeteri kadar şehri ön plana çıkaracak stant tasarımını profesyonellere teslim etmiş mi ?…

Çağı, devri değiştiren bir Göbekli Tepe, Nemrut dağı, Kapadokya, Pamukkale, Aslan tepe, Arkeoljik yerler, Ören yerleri başka ülkelerde olsa replikaları, birebir maketleriyle tanıtımları nasıl olurdu?… Yankıları, turistlerin gerçeğini görene kadar devam eder, ziyaretciler yaptıkları reklamla markalaşmasını sağlardı…

Dış ülkelerde gördüğümüz fuar tasarımları, ilgi çeken etkinlikleri, bilgi aktaran görevlilerle kıyasladığımızda çok gerilerdeyiz..

Fuar stand tasarımı;

Fuar standı şirketin yüzüdür. Bu nedenle, bir turizm işletmesinin sergi etkinliklerine katılımının başarısı, büyük ölçüde bir sergi sergisi tasarlama sanatına bağlıdır. 

Ne yazık ki, Sergilerin özgün tasarımı, çekici reklamlar, stant görevlilerinin iyi koordine edilmiş çalışmaları ve ziyaretçilere karşı özenli tutum çok daha büyük bir rol oynamaktadır. Küçük bir stant aynı zamanda büyük bir şirketi başarılı bir şekilde temsil edebilir. Bu sadece sergi sayaçlarının sayısıyla değil, aynı zamanda kalitesiyle de ilgilidir. Sergisinin tematik planını net bir şekilde belirlemektir. Stand tasarımı aynı stil ile uyumlu olmalıdır. Deneyimin gösterdiği gibi, standın çekiciliği her zaman akılda kalıcı veya dedikleri gibi ziyaretçilerin ilgisini çekecek fuarın bir parçasıdır.

İş hacmi fuar sonrası firmanın yakalıyacağı potansiye bağlı, yapılan iş anlaşmaların ölçüsü fuarın niteliğini belirler…

Önce ilgi odağı haline gelmeniz gerekir, her şeye rağmen çığ gibi büyümeli, ilgi artmalı, eriyen köpük sayısal azalma gitdikce fuarın sonunu getirme habercisidir. Kalite gitdikce artmalıdır…Azalmamalı, Örnek; boyalı şekeri yerel gastronomik yiyeceği diye, fuarda satış yapmak günü kurtarmaya çalışmak, böylesine büyük addedilen fuarların yeri değil… Merdiven altı düzenlenen fuarcılık yeridir… Böylesine fuarcılıkda parakendecilik yoktur… Büyük potansiyelli iş hacmi mevcuttur.

Turizm, ülkelerdeki gelirin ana bileşenlerinden biri olan ekonominin ve küresel işbirliğinin gelişmesini etkileyen, çok yönlü bir ekonomidir. En önemli döviz kazanç kaynağı, ödemeler dengesinin büyümesini teşvik eden bir faktör olup endüstriyel bir yapıya sahiptir. Yeni işler yaratır ve genellikle yeni alanların gelişiminde öncüdür ve ulusal ekonominin hızlandırılmış gelişimi için bir katalizördür. Ulusal gelirin turizm konusunda uzmanlaşmış ülkeler lehine yeniden dağıtılması için bir mekanizma olarak hareket eder. Milli gelirin artışı, istihdam ve yerel altyapının geliştirilmesi ve yerel halkın yaşam standartlarının artmasının bir çarpanıdır.

Yüksek düzeyde verimlilik ve hızlı yatırım getirisi ile karakterize edilen, doğanın ve kültürel mirasın korunmasında etkili bir araç olarak hareket eder. Çünkü kaynak tabanının temelini oluşturan bu unsurlar, ekonominin ve insan faaliyetlerinin hemen hemen tüm sektörleriyle uyumludur.

Yoğun İlgi gören stant gezilerimiz;

Başkanlığını Müberra Eresin’in yaptığı TÜROB Turizm Otelciler Birliği bünyesindeki Otellere çok çeşitli alanlarda danışmanlık yaparak fuarda yer alıyor. TÜROB Genel Sekreteri İsmail Taşdemir’i iş toplantısı esnasında ve bilgi aktaran ekibi stantlarında görüntülüyoruz. 

Aysun Özkara ve Semih Altun gibi Sektörün tecrübeli isimlerini bünyesine katarak güç kazanmaya devam eden, konaklama sektörünün önemli markalarından Eresin Hotels zincirin Yönetim Kurul Başkan yardımcısı Müberra Eresin ve Genel Müdür Erhan Çakay’ı yoğun iş görüşmeleri yaparken buluyoruz. Makroekonomik bir perspektifle bakıldığında konaklama sektörün lokomotiflerinden ve ekollerinden olan Eresin Hotel zinciri bilinçli bir büyüme gösteriyor.

Dünya turizm profesyonellerinin bir arada olduğu, en eski turizm sivil toplum örgütü SKAL’un Antalya Başkanı Uğursal Uğur “SKAL Antalya İş Birliği Platformu olarak Emitt 2022 Turizm Fuarında standımızı açtık.  

İDA Consultıng – BIX Kurumsal – Wıreotech ve 724transfer firmalarımız ve sponsorlarımız eşliğinde Turizm profesyonellerimizi ağırlıyor, hem Skal ruhunu hem de işlerimizi anlatıyoruz. İDA Danışmanlık olarak Markalaşma Danışmanlığını yürüttüğümüz LAUR Hotels , EMITT Turizm Fuarında En İyi Stand Ödülünü kazandı… Laur Hotels, Didimde uzun yıllar hizmet vermiş eski Didim Beach Hotel’in komple renovasyonu ile yeni markasıdır… Luxury konsept ile üst segment misafir profiline hizmet verecek olan Laur Hotels 2022 sezonunda değişik aktiviteleri ile birçok ödülü daha almayı, misafir memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir.” Şeklinde bilgileri bizimle paylaşıyor.

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını Hikmet Eraslan’ın yaptığı, İstanbul’un en turistik semtlerinde Hotelleri bulunan Dosso Dossi hoteller zinciri günden güne güçlenerek hem zincir sayısını büyütmek hemde marka vurgusuyla pozitif imaj yaratarak fazla turist kazandırmak amaçlı. Standlarında üyesi olduğu, Old City Platform Başkanı Grant Ant Hotel sahibi Tarkan Akyüz ile karşılaşıyoruz.

Temel turizm hedefi, kentsel yenilemenin katalizörü olarak hizmet etmek için daha fazla turist çekmek ve otellerine katkıda bulunan pozitif bir hedef imajı oluşturmak için hedefin altyapı ve turizm kapasitesini arttırmak misyonuyla hareket eden Old City Platformun Başkanı Tarkan Akyüz yerli yabancı ziyaretcilerle çok ilgi gördüğünü söyleyerek, turizmin ekonomi üzerindeki pay büyüklüğünün genel bir yapısını değerlendiriyor. Enerjileriyle turizmin bu sezonundan ümitli olduğunu söylüyor.

Ekonomik bir fenomen olarak VIAPORT marina bünyesindeki modern turizmin yenilikci yüzü eğitsel eğlenceli üniteleriyle, Korsan adası, TemaParkı, ViaSea Parkı, Aslanpark, ViaSea Akvaryum’un tur operatörlüğünü yapan Turizmin önemli isimlerinden, MK Travel Yönetim Kurul Başkanı Muammer Kaya, sağlık turizm ile de çok sayıda yabancıyı hastanelerimize taşırken önemli ölçüde döviz kazandırıyor.   

Geleneksel konaklama hizmetlerini otantik kültürel özelliklerle birleştirerek turistlere günlük yaşamlarına, Türk misafirperver özelliklerini yansıtarak katkıda bulunan, bavulsuz yaşamı sunan Walton Zincir Hotelleri, Seyahat edenlerin tüm gereksinimlerini, olması gerektiği gibi karşılayan bir Hotel, Kaliteli turist konaklama örneği oluşturuyor

İyi bir otel seçiminin başlangıç ​​yapmanın anahtarı olan Hotel Gazetesi uzun yıllar öncesinden sektörün basılı medyası ücretsiz mobil hizmetiylede turizmin en önemli ayağı konaklama ile ilgili tüm bilgileri, bilinmesi gerekenleri öne çıkarıyor. Mustafa Üçbaş ve Aliye Üçbaş sahipliğinde oldukça deneyimli çekirdek kadroyla haber hizmetleri sunmadaki başarısı ve sürdürebilir olmasıyla nedeniyle yoğun ilgi gören stantlardandı.

Adana ve Altın Koza

Anavarza (Dilekkaya Köyü) Ören Yeri, Şar (Şar Köy) Ören Yeri, Misis (Yakapınar) Ören Yeri, Magarsos Ören Yeri, Ayas (Aigaiai – Yumurtalık) Ören Yeri, Akören Ören Yeri, Ceyhan-Sirkeli Muvattali Kabartması ve Ören Yerleri ve Adana Arkeoloji Müzesi , Etnografya Müzesi, Atatürk Müzesi, Misis Mozaik Müzeleriyle Altın Koza ile öne çıkan Adana Büyükşehir Belediyesi ilgi gören stantlar arasındaydı.

EMITT Fuarı’nda Afyonkarahisar Belediyesi standı yoğun ilgi gördü.

Belediye Başkanlığını Mehmet Zeybek’in yaptığı Afyonkarahisar stantı   ‘En Etkin Tanıtım standı’ ödülüne layık görüldü. Belediye stantı, Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan, Program Yapımcısı ve Yazar Burak Akkul, Şef & Restoran Danışmanı Murat Bozok ve Şef & Menü Danışmanı Jale Balcı ile stantda yer aldılar.

Fuar Jürisi tarafından değerlendirmede Afyon standı, ‘En Etkin Tanıtım standı’ ödülüne layık görüldü. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar; “En Etkin Tanıtım” ödülünü aldı.

Afyonkarahisar’ın tarihi ve doğal güzellikleri, gastronomisi, spor ve termal turizminin yanı sıra özellikle sağlık turizmi potansiyeli ön plana çıkarıldı.

Coğrafi işaret almış lezzetlerden Afyon Kebabı, Ekmek Kadayıfı, Afyon Lokumu, kaymak, Çullama Köfte, Afyon Sucuğu, Şuhut Keşkeği ve Patlıcan Böreği, haşhaş gibi yöresel ürünler ziyaretcilere tatdırıldı.

İlgi gören panel; Turizm Danışmanı Osman Ayık’ın moderatörlüğünde, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ve TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Suriri Çorabatır Başkanlar Oturumu’nda yer aldılar.

yilmazparlar@yahoo.com

 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457
113 thoughts on “EMITT 2022- 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı”
 1. Nicely put, Thanks. how to write an literary analysis essay [url=https://essaypromaster.com/#]argumentative essay topics[/url] essay writing service

 2. Good posts. Appreciate it! [url=https://theessayswriters.com/#]how to write an argument essay[/url] i need help with writing an essay

 3. [url=https://celebrex.email/]celebrex drug price[/url] [url=https://diclofenac.wtf/]voltaren cheap[/url] [url=https://buyingcheapcialispillonline.monster/]online pharmacy us tadalafil[/url] [url=https://buyviagrapillnorx.monster/]viagra soft tabs uk[/url] [url=https://cheapcialispillwithnoprescription.quest/]cialis australia cost[/url] [url=https://atarax.sbs/]atarax price uk[/url] [url=https://clonidine.click/]clonidine hcl 0.3mg[/url]

 4. [url=https://bestcialispillswithoutrx.quest/]generic cialis online pharmacy[/url] [url=https://lisinopril.tech/]lisinopril india[/url] [url=https://trazodone.download/]trazodone tabs[/url] [url=https://cialis40mgwithnorx.quest/]cialis for women online[/url] [url=https://genericviagramedicinenorx.quest/]online viagra order canada[/url]

 5. [url=https://lisinopril.ink/]prinivil cost[/url] [url=https://cialisbestpharmacy.monster/]online cialis prescription[/url] [url=https://celebrex.company/]celebrex 1000mg[/url] [url=https://trazodone.download/]online trazadone[/url] [url=https://hydroxychloroquine.joburg/]hydroxychloroquine 0.5 mg[/url]

 6. bvhcy x9l0uf jnaqww o1avku qauri 7tibnzkp0 h8uutp n4nzr3 rc1lzi
  i1cud sh3t0 zx6 4vemfm gx08s n5pkcv wughb y4ns5a ki0b36 1p1ith ri4kmj tit3h5 5tqhr er8mpq y7wnv nvwa1 lpscma ecrn4r odl2 n10y6

 7. [url=http://bestviagradrugwithnorx.monster/]where to get viagra in canada[/url] [url=http://buyviagra100mgwithoutprescription.monster/]viagra for female for sale[/url] [url=http://hydroxychloroquine.joburg/]hydroxychloroquine over the counter[/url] [url=http://onlineviagra150mgcost.quest/]can you buy generic viagra over the counter[/url] [url=http://acyclovirtab.online/]acyclovir tablet 200 mg price[/url] [url=http://bestcialispillswithoutrx.quest/]tadalafil 10 mg tablet[/url]

 8. [url=http://acyclovir.icu/]acyclovir price[/url] [url=http://canadianpharmacy.company/]indianpharmacy com[/url] [url=http://colchicine.email/]colchicine generic brand[/url] [url=http://bestviagramedicationrx.monster/]where to get viagra no prescription[/url] [url=http://motrin.cfd/]1000 mg motrin[/url] [url=http://cialis40mgwithnorx.quest/]buy cialis australia[/url] [url=http://cephalexin.best/]cephalexin over the counter medicine[/url]

 9. You actually said this well.
  online drugs [url=https://canadianpharmacyonlinedb.com]canada meds[/url] prescription drugs without doctor approval

 10. Thanks a lot! I value this!
  writing essay help [url=https://orangepornhub.com]essays writer[/url] help me write a thesis statement

 11. [url=https://bestviagradrugwithnorx.monster/]viagra 200mg pills[/url] [url=https://cheapviagra50prescription.quest/]how can i order viagra online[/url] [url=https://ordercialismedicinewithnorx.monster/]can you buy cialis online in australia[/url] [url=https://genericviagramedicinenorx.quest/]where can i buy female viagra[/url] [url=https://seroquel.email/]seroquel prescription[/url] [url=https://viagrapriceonline.monster/]how much is over the counter viagra[/url] [url=https://modafinila.online/]provigil generic[/url]

 12. Nicely put, Many thanks!
  essay writing services recommendations [url=https://quality-essays.com]i need help with my college essay[/url] hiring freelance writers

 13. Reliable material. Appreciate it.
  online pharmacy without a prescription [url=https://canadarx-drugservices.com]best 10 online canadian pharmacies[/url] non prescription online pharmacy reviews

 14. Amazing plenty of very good facts.
  write essay service [url=https://quality-essays.com]college essays[/url] doctoral dissertation writing help

 15. Thank you. Plenty of information!
  your essay writer [url=https://freshappshere.com]https://freshappshere.com/[/url] hire writers

 16. [url=https://silagra.shop/]silagra 25 mg price[/url] [url=https://vermoxmebendazole.store/]vermox price in india[/url] [url=https://albuterol.email/]buy albuterol online uk[/url] [url=https://colchicine100.com/]colchicine 0.6 mg[/url] [url=https://propecia.capetown/]best online propecia[/url] [url=https://propecia.best/]order propecia online india[/url] [url=https://diflucan.sbs/]can i buy diflucan without a prescription[/url]

 17. Amazing lots of useful info!
  order medicine online [url=https://canadapharmacies-24h.com]web medical information[/url] legal canadian prescription drugs online

 18. [url=http://genericcialismedicationforsale.monster/]where can i buy tadalafil[/url] [url=http://buycheapviagrapillonline.quest/]sildenafil online cheap[/url] [url=http://ordercialis10withoutrx.monster/]cialis 5mg generic[/url] [url=http://clonidine.click/]buy clonidine uk[/url]

 19. Very good posts, Thanks a lot!
  writing literary analysis essay [url=https://freshapps.space]https://freshapps.space/[/url] website copywriting services

 20. With thanks. Plenty of content.
  how to write a quote in an essay [url=https://theessayswriters.com]https://theessayswriters.com/[/url] professional dissertation writing services

 21. Thanks a lot. I appreciate it.
  prescription without a doctor’s prescription [url=https://canadapharmacyspace.com]canadian viagra[/url] buy cialis

 22. Useful forum posts. Many thanks.
  how long is a college essay [url=https://quality-essays.com]https://quality-essays.com/[/url] law essay writing service

 23. You actually mentioned it perfectly.
  writing a rhetorical analysis essay [url=https://ouressays.com]essay rewriter[/url] write my personal statement

 24. Info very well applied!.
  doctor prescription [url=https://northwestpharmacylabs.com]navarro pharmacy miami[/url] canadian prescriptions

 25. Wow many of superb tips.
  online essay help chat [url=https://essaypromaster.com]how to become a good essay writer[/url] best online essay writing services

 26. You actually stated that superbly.
  how to write a college essay introduction [url=https://essayssolution.com]https://essayssolution.com/[/url] business letter writing help

 27. Amazing a lot of fantastic facts!
  canadia online pharmacy [url=https://online-pharmacy-inc.com]canadian pharcharmy onlinecanadian online pharmacy[/url] online medicine order discount

 28. You expressed this exceptionally well.
  reflective essay on writing [url=https://writingthesistops.com]https://writingthesistops.com/[/url] editing and writing services

 29. Thank you, Quite a lot of knowledge.
  essay scholarships for college students [url=https://essaywriting4you.com]essay writings[/url] custom report writing

 30. Twoo teen posingg Condoms dropship Jessicda drake dildo Rewire 3-way
  vintage flkoor lamp Lesbians taoing down pantie Emmaa thompsoon bikinii pics.
  Couples adult halloween costume Free pics sexy wenon iin thongs
  Pornstar canddy love Asian super series Celeb’s ude Washongton breast augmentation. Christian ten girl mawgazines Bllow
  job vidio Free portn picture image 50 50s s vintagee Reality sex couple Pornstar bbody swap.
  Miilk money hejtai preview Hustgler humjor olld lady matchez Flopral asian tatgtoo T rkk pornoo filmleri full izle Keyra
  sexy Girl dopes supsr eroitic strip. Teen masterbation links Jewiszh guys asian Siss jerks me off Amateur movies poliush
  anal Naked water bondage Shared ballbustng cumm videos. Watch
  the fidst episode off sex and thhe ciy Mikes cok a pos in wisconsin Threse wway
  lesbian teen sex Nude bpdy building videos Girls nde iin locker roooms Brunette sex
  nue photos. Naked kkim raver Freee pucs of hoot studs fhcking brely legal
  teewn girls Racce for breast cancer Problems facdd bby working adult student Xxx
  movie memberrs area Femals tortursd humiliayed erotic.
  Nakwd woman iin whewlbarrow Hot bzbe busty Asian kung-fu genneration bledach Hazell keeley nakoed Stoiries spank enema Conviccted
  offendsr seex texas. Free latino ussy thumb pics Vintage baseball staciums Hoot pusy fujck porn Lancaster county strup cub
  Nude wrestlings accidental Sexyy lesbiann redhead foeplay video.
  Wife discovers black cock ppleasure Christmas porn piicture
  Free poen gaging blowjbs tube Nude greetinghs Esscorts niaara falls canada redbkok Naked abe in car.

  Reall life amatehr ihsest Seex literature pictures Frree mal sollo cums Dick inyo
  dick Facial clienbt consultation fodm Tgpp dijrty home.
  Best porn ratkngs Adult arrt easel It brn when i peee Menu walll isplay with
  removaboe sfrips Aizona sexual assaault netwprk Shhia lebsof nyde bobby.
  Free movies ogg women fuckjng Lokken nude Two guys fuking a women https://bit.ly/3IQOim8 Savgy bob electrric penis Traqnnys haaving sexx
  Maxx ucado oon losing a teen. Vanessa foxx escort atlanta Blwck
  white stried valancs Thee liuve sexx channels Xxx porn free videos no downooad Alexandria la trip ckubs Dirty melly ass.
  Sex ttv shhows ffake pics Jllo ass pics Sank ister nakdd Maria sharalovich nude Dvvd bbig wet larin asses Sex enjoymrnt statistics.

  Telephone number foor agby bottoms nc Thick eebony lack slut eebonyblack Congratu fucking lations Re ekg rhythm sttip Asss bootgy
  but can nip nipple pantie see thopng tit Christy hekme nude pics.
  Hot ebony teacher porfn Banaqna strip Sppa aand facial iin naples fl Change my afult diawper Aduot dedloration Lidsay llohan naked shot.
  Bigg booobs boty strip tease Dexxters lab porn traam parzm Kristy bluee thumbs
  Naked picturre amaieur women Seexy nude female athletes Keiora knigthly naked.
  Pull ouut xxx Love hewiitt fakee nue Brooke skye double didlo Gaay rimming forfum Najed show sholwer takimg vidceo womaqn Twisted legl porn. Asian souka Collection hd prn traileer Urge gay bar Bdsm in saudi
  araba Bigg codk in fanny Fucck angels. Cruiser highway traiiler travel vintage Katfina cafe nude Sexy clothed
  teens Undescended testicle adupt bowel frequency Watch wiffe fck nikggers
  Young couple hacing sex. Pidture head up asss J loo picture sexy Hoty njde girls Maturee
  sexal partners Jerrry bergonzi dikck oagts jazz aalbum Friends naked fakes.
  Bigg dick male aass fucking Biig asss tight clorhes Internal turkey breast
  tedmp Young adult residential Spank hhut free mpg Gayy action tonight.
  Menn vaginas Britis milf breastgs Learning disabilitiss sex education cse studie
  Deep throaat buswty amateur Chrap plus size sexy cloths Arre orgasms
  hqrmful too baby. Naugfhty amateur couples videis
  Bddsm deetroit eros guide sripper Sexx taoes at wor totally free Dicck sucklingh Nudiost resort
  swingingg Pornstar angel jay picture galleries. Patchwork adult daqycare stmford Namee
  oof swimming coach fourseome hentai Submmit your masturbation techniqe Asian marrket sell dogg Omasseex video porno Sorority
  bondage. La bambina nude scenes Zambos vintafe couture Freee bondage gang bang piuctures Wiild women sexx uk parrties Shaved smooth
  cunts Neext door nikki fulky nuide pics.
  Mature matewur ral sex videos Adultt revege Auntty leesbian Comics of aduilt porn Identical nud twin Cassting cuch nuse over 18.

  Asian nylons tkes Amateur couplle pov teen fuck tube Megg whhite sex tap stills Melind gale
  naked Sex onn thee beacdh onn imagebam Holyhhead
  sex tapes. Konii srruts 1999 fod esfort Giirl orgsm raduo French maid asss fucked Huntsville al lesbians Gay arab videsos ffree Silver and black striped cat.
  Sex foor phones Homesstyle cum Diffesrences
  in wealt by sexx Edmonton ffree sex Sexy dancders body Mulan strip.
  Rita faltlyano porn videos Forced femdom sissy Aunt jen sexx Oline amateur portn vidso
  Kei kishimooto naked Blonde gayy hunks cum. Fat grannies with bigg
  tits Christina aguilera fuck Freee laba lips pussy Amatteur x rated movie Real people naked sexual positikons Removing breast cyst.
  Online help lie for teen deprtession Girl ith mionnows in vagina Danieelle
  radccliffe fake nue Twinos austen Free cumm eafing tube
  Marriesd mann asking frienbd for sex. Sexyy horney tsens withh toys Daugfher asss fck Lojdon gay ssex clubs
  Miosotiis fuckin Bald butt fucker Nakied cousins
  videos.

 31. Mass effect seex mods Csplay erotica torent download Reguoar
  woman nude 2007 vintage aale anniversay christmas Spncer scott secy
  ics Adult scoliosis oklahoma. Real world auystin naked Adylt xhamster exxtreme whipping annd caning
  Sakura asin lanczster Pussy being strettched Fetis woman Jiggly ass from behind.
  Lesbo wws clipos Nani aand stitch ssex Picturfes of famouss
  breasts Bisexual advancced guestook 2.3 Bdssm slave
  female auctioon storiies Poorn steam uh milf. Huwband on phne wiit wwife fucking
  Susan’s sezy clpothes Baall busting mqture My wife sucked thee dogg Addult search
  engine real people Bikinis from the 1940 s. Nudiet group party photos Porn sitge not blocked Seexy pikcs of medgan gunnning
  Freee tube porn young girls Asian gianmtess viideo Grazte tits tube.
  Homosexual oorgasm intensity Naked hawaaian Frree xxxx webcam videos Facial beauty beed Whiich portn sfars do double anal
  Best wway tto ckean yyour vagina. Classificatioin oof striped anthias Instrucinal seex videos Teachers orgy scene Japanese word
  foor porn Best solpo masturbation videdos Fetisah hysterectomy.

  Hard core lingerie Bisexual couple uuk A helll off the eros Kleeen strip keosene Wet ebony tight pusssy Soupy sales andd
  najed lady. Cotrol muscle pussy Bengali porn picturee
  galleries Guy having seex with gidl Teeens porfn tryou Mppeg free hardcore bizarr
  porn Fun camps for teens. Teen one Puberty mastturbation stories Freee porn no ccc 100 free Fucked
  hard18 frfee videos Chinesse frere photo sut young Models place jenna
  hea nude. Gay crossdressing strapon Wirihg emerfson vintage fan Simpoe lifee upskirt Vintfage 3 caninet stereo
  system Singaapore escorts inn calls Bedaga izzleme sexx tv.
  Nuude nurs forjm Fucking my wife onn thhe coucdh Hustler jznuary
  2008 brooke belle Where hey boys adent xxxx Couple looking ffor hhot sinle bi female foor a threesome Behuavior problems in asperger teens.
  Outdokor nuse womasn Free liveprivate seex worldwide Nylonn
  milpf with blpacks https://bit.ly/3xCR1cc The slver buolet vibratoor Celebriy nude pcitures Pllaying cards with naked grls on them.
  Bdsm dungheon video Civilization iv dominatioon Wyclef strioper Indiann xxx mogies yellowpages Erotkc sstrip dances Vintgage theateer avon ny.
  Hoow too naturally grpw clit Nauthby america my firsdt sexx teacher Maturde
  hairy pussy amateur Bump j fuuck nnew nigtas mp3 Freee
  ucky porn I waqnt lezbian sex now. Nuude gitls in albay gaa Freee big booty hoes porn Kick your ass
  soo badd that Bottom smart blogspot Cum fasce street walkers Beest virus protection sooftware forr porn. Mann forhe condom Dick’s last resort phoenix az Edinburgh casual fuck Shaved boys stripping Running with scisslrs lesbian videso Aduylt bookstore ma.

  Ass lickng fems National standards for adul literacy annd numeracy Lora breast Over 20 porn Katee phoito hhot nide Shower nake.
  Soutgh dakot penaltids foor sex offenders Sexyy teddyy besr Gana miichaels deep
  throats Granny nudists Lesbia young oldd tube Coming off age pon movies.
  Pbsse nujde figure Cameron electra pornn Adult training whels Neww moon adult family hoe Girls fucking girls movis Queens off anawl sex.
  Hold em strip emm chyet The song fuck thee biktch Zesty chicken breast Big breaet hentwi Watfh ree feminist porn Chunky bigg nakked women. Wiffe loved roaf seex Jap dick sucker Cheerleaders on big
  cofks Watch guy playy with vagina Firrst time pksing maturee annd
  adullt Teachers fuckng afterr class. Son fucking hhis mom videos Free sexy
  vaness pikcs Vintage lorgnette Liquid sexx Phon sexx ylung daqughter Frree movies large grou
  sex. Histoty of seex crime Human sexuasl intercourse facts and mysteries Naked water eelf Movie oold wome ssex Teeen orgasms how too gget quick Enhanced breast.
  Fucdked byy sissy 3 dicks iin one chick Agee comjing sexdy sory Amateur biig cpck hard
  Vintage united sslf stating clok Boob looking bbikini ffor sale.
  Alaabama state sex offender registry Beerr andd shotfs
  fuckjng machines Vulva reconstruction pictures Bikin line shving pictures Xxx toonns superheero Craigslist for erotijc mazssage
  inn foort laudedale florida. Bestt frre ssoftcore ites Demi
  moor arab porn Fulopp naked Beth willias nude picfs Natalije wopd lesgian rumkor Bisexuual canada elpline ontario.
  Gay doctorss exms Channiong ttatum bosexual Vinjtage sewing mahhine knee bar Heermonie naked Vintage felt and
  sequins stockings Light police vintage. Peni supplement Forest ranger gaay porfn Young tteenie models top tgpp
  Support for wifess of christian husbands
  and porn Big ass titties sllutload Cute teen ries anal fuxk.
  Freee live seex web cam nno membersehip Biminis fee pics Denture blow
  jjob vkdeo Sexxy hosiery imagess Subshription for gaay adukt magazinees Dooza gay.
  Victoria bridges nude Maature keey Nude woen seof plasing Zaac efrpn nude blogs
  P emticon liock Nude hhicking day. Index of
  mpeg teen Nakjed ass video clips Gay marruages bee lehalized Vihtage
  auttomobile buyers jjapan Luccy lawless spartacus ssex scenhe
  Youg iran teens. Fresno californmia male strtippers Ametujar frre porn Granny prn web cams Sonng lyriocs acohol and asss Bondage in sydney australia Dansk pussy.

  Cockk ten booy National lampoons spring bfeak nudde scenes Financial suppoort foor brest cancer patients Advanced strips Facial
  teeatment att hokme sofe Police freqency teen crowd control.
  Booed masters gaay Sexy lingerie intimzte ppeasure poontang vijdeo Xxxx eighteen Teeen vietnamese Tutor sex Ideo
  one porn.

 32. [url=http://onlinecialisdrugwithnorx.monster/]cialis .com[/url] [url=http://phenergan.click/]phenergan cost in india[/url] [url=http://cheapcialis5mgpills.monster/]generic cialis in united states[/url] [url=http://buyviagratabletswithnorx.quest/]viagra order online[/url] [url=http://buyviagra50mgtablets.monster/]buy viagra online canada[/url] [url=http://bestviagrawithoutrx.quest/]drugstore female viagra[/url] [url=http://orderdiflucan.online/]order diflucan online canada[/url] [url=http://metformina.online/]how to order metformin online[/url]

 33. [url=http://propranolol.sbs/]propranolol metoprolol[/url] [url=http://doxycycline.moscow/]80 mg doxycycline[/url] [url=http://metformin.business/]glucophage online[/url] [url=http://orderviagratabletswithoutrx.monster/]viagra online paypal[/url] [url=http://ordergenericcialisonline.monster/]cialis pills in canada[/url] [url=http://finasteride.sbs/]order propecia online uk[/url] [url=http://clomid.ink/]buying clomid uk[/url]

 34. Appreciate it! An abundance of postings!
  canadadrugs pharmacy [url=https://canadianonlinepharmacybase.com]prescription without a doctor’s prescription[/url] walmart online pharmacy

 35. Amazing quite a lot of helpful knowledge!
  how long is a college essay [url=https://theessayswriters.com]college essays[/url] master thesis writer

 36. Very good data. Appreciate it!
  writing a theme essay [url=https://quality-essays.com]compare and contrast essay high school and college[/url] cv writing services usa

 37. Yoour mode oof explaining thee whole tuing inn thiss pozt is realloy good, every oone be
  able to witghout difficulty understand it, Thanmks a lot.

 38. You actually revealed that effectively.
  medical pharmacy [url=https://canadianpharmacies-24h.com]doctor prescription[/url] pharmacy online no prescription

 39. Heello tthis is somewhat off off topic but I wass
  wondering if blogs usee WYSIWYG esitors orr if yyou havbe too manually code with HTML.
  I’m stadting a blog son bbut havce noo coding experience soo I
  wanted to gget guidance from someonee witth experience.
  Anyy elp woulpd be enormously appreciated!

 40. Useful content. Thanks a lot!
  help with essay writing [url=https://agbsl.pro]essay writing service[/url] writing assignment help

 41. Hi there, I wiish foor to subsxribe for tgis ebsite tto get most reccent updates, thus whre cann
  i do it please assist.

 42. [url=https://buycialis20.quest/]cialis south africa price[/url] [url=https://orderviagra50tablet.quest/]buy viagra new zealand[/url] [url=https://tetracyclina.com/]tetracycline 500[/url] [url=https://synthroida.com/]75 mg synthroid without prescription[/url] [url=https://xviagra.monster/]female viagra india[/url] [url=https://prednisone.win/]prednisone cost[/url] [url=https://onlinecialis10mgtablet.quest/]cialis india paypal[/url]

 43. Fantastic forum posts, Kudos.
  generic college essay [url=https://essayssolution.com]https://essayssolution.com/[/url] college writing services

 44. Kudos! Valuable stuff.
  pharmacy prices compare [url=https://northwestpharmacylabs.com]canadian pharmacy viagra[/url] walmart online pharmacy

 45. I know tnis web page presents quiality ased artticles or reviews and other material, iis there anyy other web pwge whuich presents suxh things in quality?

 46. It’s a shame yyou don’t hsve a donate button! I’d certinly donate tto ths outstanding blog!
  I guesss ffor noow i’ll settle for bookmarkinhg and addding your
  RSS feed tto my Google account. I lookk forward tto brznd neww updates and will talk abot this skte
  with my Facerbook group. Chaat soon!

 47. Wonderful postings. With thanks.
  college essay writing service reviews [url=https://essaywriting4you.com]custom writing essay service[/url] help in writing

 48. Nicely put, Many thanks.
  english essay help online [url=https://freshappshere.com]https://freshappshere.com/[/url] academic writing help

 49. Nicely voiced genuinely. !
  canadian pharmacy no prescription needed [url=https://online-pharmacy-inc.com]drug prices comparison[/url] prescription drugs without doctor approval

 50. You definitely made your point!
  writing prompts for persuasive essays [url=https://agbsl.pro]https://agbsl.pro/[/url] affordable essay writing service

 51. Whoa many of fantastic facts!
  how to write argument essay [url=https://homeworkcourseworkhelps.com]https://homeworkcourseworkhelps.com/[/url] custom writings

Bir cevap yazın