• Çar. Tem 24th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

Avrupa Ekonomik Senatosu’ndan Yalova Valisine Takdir

ByYilmaz Parlar

Mar 1, 2023

Bilgisinin ışığında icraatların evrenselliğiyle işaretlenen Yalova’nın büyük vatandaşı Vali Muammer Erol’a Genel Başkanlığını Dr. Ingo Friedrich’ın yaptığı, Avrupa Ekonomik Senatosu’ndan başarı plaketi sunuldu. Avrupa Ekonomik Senatosu Türkiye-Orta Doğu Başkanı Iraj Alipour, başarılarından dolayı Yalova Valisi Muammer Erol’a Avrupa Ekonomik Senatosu takdir plaketini, Valilik makamında takdim etti.

Vali Muammer Erol, doğal zenginlikleri olan, Yalova ilinin, ekonomik gelişmesine yönelik, tarımsal ve sanayi üretim kaynakların verimliliğini teşkil eden fizibilite çalışmalara dayanarak hayata geçirilmesinde büyük pay sahibi 

Ekonomiye ilham veren çalışmaları ve Avrupa Ekonomik Senatosuna yansımalarından dolayı, Vali Muammer Erol’a layık görülen plaket sunumunda; Avrupa Ekonomik Senatosu Türkiye -Orta Doğu Başkan yardımcısı Yılmaz Parlar, Başkan Danışmanı Musa Soysal, Grup Avukatı İsmail Erbaş hazır bulundular.

Yalova Valisi Muammer Erol, çarpıcı bir zekayla oluşturduğu güçlü bir kadroya sahip, sağlam adımlarıyla şehrine hakim komuta sahibi, herkesi hemen etkiliyen yapıya sahip.

Göreve başlama süresinden bu zamana kadar olumlu iz bırakan, aldığı meşaleyi daha parlak hale getiren, Yalova vatandaşları tarafından sevilen seçkin Vali Erol, şehrine o kadar yakın ki, vatandaşı olduğu iddia ediliyor. 

Günümüzde her Türk vatandaşın yüreğinde derin yaralar açan Güney Anadolu Depremin güncelliğini koruduğu şu günlerimizde, yeri gelmişken, Deprem ve diğer afet risklerine karşı Yalova şehrini hazırlayan risk yönetim proje çalışmaları yürüten valilerimizden biri Vali Muammer Erol. 

Şehirler için çok önemli görevlere sahip olan, doğrudan devlete bağlı, devlet çalışanı olan valiler, başda olmak üzere; bütçeyi detaylı bir şekilde hazırlamak titizlikle uygulamaktan tutunda, devlet adına, tüm devlete ait olan kurum ve kuruluşların il bazında denetimini yapmaya, kolluk kuvvetlerine emir ve direktifler vererek suç işlenmesini önleyerek, kamu düzenini ve huzurunu sağlamaya, il halkının ortak ihtiyaçlarını belirleyerek bunları gidermeye yönelik çalışmalar yapmak ve özel idaresini denetlemeye kadar pek çok yükümlüklerle çalışan değerlerimizdir.

Yalova Valisi Muammer Erol’un, hız kesmeden soluksuz çalışmaları ve takdire şayan başarıların yansımaları bu nedenle sınırları aşmış Avrupa Ekonomik Senatosunun dikkatini çekmiştir.

yilmazparlar@yahoo.com