• Çar. Tem 24th, 2024

PARLAR MEDYA

HABERLER

23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

ByYilmaz Parlar

Nis 25, 2022

Milletimizin gönlünde, bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri olan  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tüm Yurtda kutlandığı gibi, Küçük Çekmece Okyanus Koleji minik kalplerinde dev vatan sevgi yüklü öğrencileriylede tüm görkemiyle kutlandı. Okyanus Koleji Muhteşem tören düzenledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün, 23 Nisan’ı geleceğimizdeki önemi nedeniyle tüm dünya çocuklarına armağan etmişti. ”

Uluslararası Çocuk Bayramı kutlaması haline geldi ve UNICEF tarafından kabul edildi

Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1924’te 23 Nisan’ı bayram olarak kutlamaya karar vermiş ve 23 Nisan 1929’da bu bayram geleceğin emanet edildiği çocuklara ithaf edilmiştir. Vatanı korumanın çocukları korumakla başladığını belirten Atatürk, bu derin sevginin bir bayram kutlamasıyla somutlaştırılmasına ve ölümsüzleştirilmesine de öncülük etti. 

23 Nisan, 1929 yılında ilk kez Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlamış ve ilk kez 1979 yılında altı ülkenin katılımıyla uluslararası alanda tanınmıştır. 

Uluslararası Çocuk Bayramı kutlaması haline geldi ve Birleşmiş Milletler çocuklara yardım fonu UNICEF tarafından kabul edildi.

Ata’mızın Çocuklar için adadığı bayram “Sen o kadar önemli ve değerlisin ki, sadece sana özel bir festivali hak ediyorsun” deme şekliydi. ” Tıpkı olimpiyatlarda verilen meşale gibi, bilgimizi, tecrübemizi ve değerlerimizi aktararak sonsuza kadar yaşatmaya kararlıyız.

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini ifade eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. 

Ülkemizde kutlanan milli bayramlar, hem milli mücadelelerin ve zaferlerin yıl dönümlerini hem de coşku ve sevinci hatırlatması açısından büyük önem taşımaktadır. Atatürk “Yükselen yeni nesil! Gelecek sana ait.

Cumhuriyeti kurduk ;Onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizsiniz ! ”

Türk halkının bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte bu tarih de önem kazanmıştır.

yilmazparlar@yahoo.com

23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı


Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/parlarmedya.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 1457

Bir cevap yazın